Vypadávání vlasů je pro mě výzva, říká Roman Zástěra z prestižní SMP Clinic Praha

Někomu to může připadat směšné a povrchní, ale vypadávání vlasů je pro mnoho lidí velmi psychicky náročnou záležitostí. Lidé postižení tímto problémem si připadají méně estetičtí a atraktivní, staří, nedostatečně styloví a mají z tohoto důvodu různé komplexy méněcennosti, zejména pokud je výrazný a zjevný na první pohled. Obecně vzato si můžeme myslet, že je to větší rána pro ženy, avšak i muže může plešatění velmi potrápit, a to nejen jako problém vizuální, ale i jako věc postihující jejich sebevědomí a vnímání vlastní mužnosti a přitažlivosti. Je to hlubší problém, než by se mohlo zdát, proto je třeba k němu přistupovat citlivě, pokud se jedná právě o vašeho partnera či partnerku, dodává zkušený profesionál Roman Zástěra z prestižní SMP Clinic Praha.

Netlačte na pilu

Je třeba v první řadě sledovat, jak závažně muž či žena celou záležitost prožívá. To do značné míry závisí na povaze, sebevědomí a psychickém stavu. Proto doporučujeme být spíše opatrnější, na ztrátu vlasů aktivně neupozorňovat a už vůbec neposílat užitečné odkazy a zdroje nebo tlačit na řešení, pokud s tím partner za vámi nepřijde sám. Pokud se tak stane, pokuste se v první řadě naslouchat a být chápající a až když ucítíte, že je to vhodné, pomáhat řešit problémy a vyjadřovat svůj názor. Může to být těžké i pro vás, protože možná nemáte pro pocity druhého takové pochopení a může se vám zdát, že přehání a příliš tuto záležitost „hrotí“.

Buďte realističtí

Když dojde na výměnu názorů nebo diskusi o možných řešeních, zkuste být v rámci možností upřímní a realističtí. Partner může přijít s variantou, která třeba zjevně nebude funkční anebo bude příliš zatěžovat váš rozpočet – zde je třeba říct to narovinu. Následky totiž ovlivní vás oba a váš společný život a partner momentálně nemusí být v rozpoložení, kdy by se dokázal rozhodovat zcela racionálně. Je tedy na vás mu nenásilně pomoci volit v těžké situaci správně.

Odveďte pozornost

Buďte nápomocní, aby se z problému nestala identita, tedy aby se váš společný život netočil jen kolem této diagnózy. Snažte se svou polovičku rozptýlit, udělat radost a chválit jiné stránky její či jeho osobnosti či vzhledu, aby bylo jasné, že ztrátou jednoho aspektu pro vás rozhodně neklesla přitažlivost. Tématu se však cíleně nevyhýbejte a buďte kdykoli otevření k naslouchání či diskuzi, i kdyby to mělo být posté na totéž téma. 

Podporujte a naslouchejte

Zeptejte se, co by v dané chvíli váš partner nejvíce potřeboval a co by poskytlo potřebnou podporu. Možná se vám může zdát, že těmito tipy vše tak trochu dramatizujeme, avšak působení sebevědomí v životě člověka se nesmí podceňovat. Kromě toho na této situaci si můžete „natrénovat“ různé mechanismy pro řešení závažnějších životních problémů, pokud by v budoucnu měly nastat.

Řešení problému s vypadáváním, řídnutím, částečnou nebo úplnou ztrátou vlasů je SMP mikropigmentace vlasů, nebo-li tetování vlasů. Opticky dodá vzhled čerstvě střižených vlasů nebo dokonale prohustí Váš stávající vlasový porost. Svěřte se do rukou odborníků ze SMP Clinic Praha a SMP Clinic Tábor a objednejte se na bezplatnou nezávaznou konzultaci.