Výhody a nevýhody prodeje vozidla přes autobazar

Prodáváte auto a rozhodujete se, jestli ho prodávat na vlastní pěst, nebo přes autobazar? Máme pro vás soupis výhod a nevýhod prodeje přes bazar, abychom vám výběr usnadnili.

Výhody

  1. Rychlejší prodej

Bazar bude mít vždy lepší marketing než vy. Jednoduše proto, že je to firma a zabývá se jen prodejem aut, na rozdíl od vás. Proto máte přes bazar mnohem vyšší šance, že se auto doopravdy prodá a nezůstane vám stát na dvorku.

  1. Méně zařizování

S přípravou veškeré potřebné dokumentace a převodem vlastnictví vozidla je spousta práce. Musíte vytvořit spoustu různých dokumentů a oběhat úřady spolu s kupcem – s bazarem se tomu všemu vyhnete. Takže si ušetříte mnoho hodin času.

  1. Jistota platby

Od bazaru peníze za své auto prostě dostanete, většinou přímo proti autu. To se vám s kupujícím často nestane, navíc máte na přímo mnohem větší riziko, že vám druhá strana peníze nedá vůbec, když si prodej špatně ohlídáte. Pokud chcete auto prodat rychle a nevadí vám, že nebudete mít z prodeje maximální možný zisk, bazar je ideální volba.

Nevýhody

  1. Nižší prodejní cena

Počítejte s tím, že vám v bazaru nedají tolik, kolik by vám dal kupce na přímo. Přijdete o poplatky, které si bazar strhne, navíc bude výkupní cena prostě nižší než ta prodejní.

  1. Nevíte, co s autem bude

Mnozí z nás mají ke svému autu emoční pouto. Když prodáte auto bazaru, nemáte nejmenší slovo v jeho prodeji. Může si ho pak koupit zkrátka kdokoliv. Je jen na vás, jestli je vám to jedno, nebo je vaše pouto k autu tak silné, že chcete mít jistotu, že půjde do dobrých rukou.

  1. Nekalé praktiky

Bazary jsou povětšinou místem, kde se na fair play moc nehraje. Když s autem do bazaru přijedete, velmi pravděpodobně na něm technik najde mnohem více závad, než jaké auto reálně má, aby vám za něj mohli zaplatit méně peněz. Tomu se můžete mít šanci bránit s pomocí důvěryhodného mechanika, který auto prohlédne, ale spíše se připravte, že to tak jednoduše bude.