Jak vybrat kvalitní party stan poradí TENTino.cz

Stany jsou v naší zemi velmi oblíbeným přístřeším, a to nejen v letních měsících. Jedná se o jednoduchý, avšak velmi efektivní vynález, který nás umí ochránit před nepřízní počasí a můžeme si jej vzít všude s sebou – a to jak stany pro kempování, tak párty stany pro posezení a konání společenských akcí uprostřed zeleně. Druhý zmíněný typ stanu však může vyžadovat znatelnou investici, proto je více než vhodné si předem prověřit, že kupujete skutečnou kvalitu a že používání pro vás bude tak komfortní, jak jen je to možné. Každý prodejce bude vyzdvihovat svůj výrobek, co by však měl takový stan skutečně splňovat?

Spolehlivá ochrana

Při jakékoli akci chcete mít nad hlavou něco, co při zafoukání neuletí a při dešti nepromokne. Potřebujete tedy pevnou a lehkou konstrukci a odolný plášť. Přemýšlejte i dál než jen v obecných pojmech „vítr“ a „déšť“, ale co když bude nepřízeň počasí trvat delší dobu anebo bude zkrátka velice intenzivní? Kvalitní přístřeší by mělo vždy obstát. Další věcí, kterou je třeba brát v potaz, je také dostatečná ochrana před slunečním zářením. Oslavy mohou být celodenní a mohou trvat i přes pravé poledne, které v nejteplejších letních měsících může být při jasném počasí doslova nebezpečné. Hosté musí mít možnost zchladit se ve stínu a pohodlně tuto dobu přečkat.

Jednoduché použití

Jednoduchost použití při stavbě svépomocí je základem vašeho komfortu, úspory času a energie. Vyhlášením typem stanu pro snadné rozložení, složení a manipulaci, jsou takzvané nůžkové stany. Zároveň jsou tyto velice skladné, takže po použití je snadno uklidíte do vhodného úložného prostoru. Výhodou dále je, že nemusíte hledat povrch, kde je možné upevnění do země – stan je možné zatížit pytlem s pískem. A pokud máte přesto obavy ze samostatného postavení a používání, každý dobrý prodejte by měl být ochoten vám vše vysvětlit a dát různé praktické tipy, nemějte tedy strach se při nejistotě na cokoli zeptat, odborné obchody jsou na tyto situace vždy připravené.

Velikost a vzhled

Podle toho, co budete potřebovat pod stan schovat, vybírejte i velikost. Například nůžkový stan 3 x 3 m profi je menší a kompaktní a dobře poslouží například i jako stánek pro různé trhy, veletrhy nebo výstavy. Naproti tomu párty stan 6 x 4 m poskytuje dostatečný prostor i pro posezení anebo ukrytí většího počtu osob před deštěm, který vás zastihne uprostřed zábavy. Dalším praktickým a estetickým aspektem je, aby bylo možné u vámi vybraného stanu konfigurovat vzhled dle vaší individuální preference. Tedy barva opláštění a různé další vizuální prvky mohou být přizpůsobeny stylu, ve kterém se koná právě vaše společenská akce. Celkový design stanu by pak měl být co možná nejuniverzálnější a nejneutrálnější, aby se hodil skutečně kamkoli a měl široké využití. 

 Špičkový materiál

Spolehlivý mobilní úkryt musí splňovat přísné podmínky – i proto, aby vám nebo dalším lidem mohl sloužit ještě po mnoho dalších let. Konstrukce by měla být pevná a rychle a snadno složitelná a přenosná, tyto podmínky nejlépe splňuje ocel nebo hliník v kombinaci s nůžkovou stavbou. Opláštění musí odolat většímu množství vody, ve větru neuletět a chránit před UV zářením, ideální pro tyto účely tedy bude PVC nebo polyester vysoké kvality a správné tloušťky. I ostatní komponenty stanu by měly být zpracovány funkčně, moderně a s vysokou odolností a životností. Každý dobrý obchodník by měl mít na svém webu uvedeno, z čeho je která část jeho výrobku a jaké má tento materiál vlastnosti. Případně by měl být schopen odpovídat na jakékoli dotazy ohledně použitých materiálů a ideálně s nimi mít i osobní zkušenosti.

Další informace na webu TENTino.cz.